Centre for the Arts in Society
Het Leiden University Centre for the Arts in Society (LUCAS) onderzoekt beeldende kunsten, design, film, fotografie, digitale media en literatuur in de westerse wereld.
Bijzondere aandacht krijgt de verwevenheid van kunst en maatschappij, met name in de domeinen politiek, religie, recht, wetenschap en technologie.
LUCAS biedt onderdak aan verschillende academische subdisciplines, die de periode vanaf de Klassieke Oudheid tot nu bestrijken. LUCAS is bij uitstek toegerust voor de bestudering van het brede concept van de kunsten en van de snel veranderende ideeën en theorieën over culturele productie als reactie op maatschappelijke veranderingen.
- Geesteswetenschappen
-
Centre for the Arts in Society
- Classics and Classical Civilization Studies
- Medieval and Early Modern Studies
- Modern and Contemporary Studies
- Experience
- Identities
- Temporalities
Nieuws
-
Nanne Timmer in NRC: ‘In Latijns-Amerikaanse literatuur komt je het sociale en politieke bewustzijn vrijwel altijd tegen’ -
Van middeleeuwse varkens tot kathedralen en kronieken: Leiden Medievalists blog tikt tweehonderdste artikel aan -
Pools-Nederlands onderzoek naar fragmenten van een Oudengels psalterium ontvangt financiering van de British Academy