Onderzoeksproject
Planetary health als gedeelde uitdaging voor het versterken van inter- en transdisciplinair onderwijs
Hoe kunnen we interdisicplinaire onderwijsperspectieven versterken die bijdragen aan een beter begrip van planetary health?
- Looptijd
- 2026 - 2027
- Contact
- Dr. Marion Verduijn
- Financiering
- Kiem-beurs (Universiteit Leiden)
Planetary health vraagt bij uitstek om een interdisciplinaire benadering die medische, sociale, ecologische, maatschappelijke en beleidsmatige perspectieven integreert. Dit KIEM project legt de basis voor versterking en innovatie van de inter- en transdisciplinaire onderwijsontwikkeling in planetary health in een samenwerking tussen het FGGA/Leiden University College (LUC) en het LUMC, en inbedding daarvan in hun onderwijsprogramma’s.
Onderzoeksdoel
Het project creëert een gezamenlijke leer- en ontwikkelruimte waarin docenten van beide instellingen pedagogische expertise en innovaties in inter- en transdisciplinair onderwijs uitwisselen, en docenten samen met studenten nieuwe onderwijsvormen in planetary health ontwikkelen die de integratie van medische, sociale en natuurwetenschappelijke perspectieven in het onderwijs ondersteunt. Het transdisciplinaire karakter wordt versterkt met het betrekken van maatschappelijke partners en beleidsmakers. Het project rondt daarnaast af met een agenda voor toekomstige onderwijsinnovaties en grotere gezamenlijke subsidieaanvragen.
Interdisciplinaire aanpak
Dit project beoogt het begrip van en het onderwijs over onderwerpen op het gebied van planetaire gezondheid te versterken, zowel aan de LUC als aan het LUMC. Dat doen we door de uitwisseling en integratie van kennis van de meer maatschappij-wetenschappelijke perspectieven van de LUC-staf en de (bio)medisch- en populatiegezondheidswetenschappelijke perspectieven van de LUMC-staf. We bouwen hierbij voort op het huidige interdisciplinaire onderwijs en leren van elkaars ervaringen om het transdisciplinaire leren voor planetary health voor al onze studenten te vergroten.