'Zeldzame situatie' na vertrek BBB uit Drentse coalitie
beeld: Adrien Olichon via Unsplash
Onlangs stapte de BBB uit de Drentse coalitie, maar BBB-gedeputeerde Henk Emmens blijft. Voor de coalitie is het nu de vraag hoe zij verder wil. Geerten Boogaard, hoogleraar decentrale overheden, spreekt van een ‘zeldzame situatie’ en licht de kwestie toe voor RTV Drenthe.
Volgens Boogaard zijn er een aantal opties. Hoewel er nog niets definitief is afgesproken, leek er vanuit de oppositie steun te zijn voor een gedoogconstructie. Echter ‘moet het nu niet gaan gebeuren dat partijen gaan koprollen en over elk punt gaan onderhandelen’. De coalitie kan kiezen voor de makkelijke weg: grote dossiers pas na de verkiezingen voor de Provinciale Staten en de waterschappen oppakken en zich de komende zeven maanden beperken tot bijna afgeronde zaken.
'Mochten ze er op een bepaalde manier niet uitkomen dan is een nieuwe coalitie ook een optie', legt Boogaard uit. Een derde optie, die zich al eens voordeed in een vergelijkbare situatie, is dat Emmens ervoor kiest een eigen partij op te richten.
Het vertrek van de BBB was niet het enige opvallende. Ook de aanwezigheid van BBB-partijleider Henk Vermeer trok de aandacht.
Lees hier het volledige artikel van RTV Drenthe