Universiteit Leiden

nl en

Drie nieuwe hoogleraren voor FWN

FWN is drie hoogleraren rijker: Daniel Rozen, Frank Takes en Matthijs van Leeuwen zijn per 1 april benoemd.

Daniel Rozen

Rozen, die is benoemd tot hoogleraar Microbial Evolution bij het IBL, voelt zich vereerd. ‘Als Amerikaan ben ik bijzonder trots om professor te worden aan een universiteit met zo’n rijke geschiedenis en een sterke internationale reputatie en uitstraling.’ Volgens Rozen vergroot de benoeming de zichtbaarheid van het IBL, versterkt het de opleiding van studenten en jonge onderzoekers en helpt het richting geven aan de langetermijnagenda voor onderwijs en onderzoek.

Frank Takes

Takes is benoemd tot hoogleraar Network Science bij het LIACS. Ook hij is erg blij met zijn benoeming. Takes houdt zich bezig met algoritmen voor het bestuderen van complexe systemen, zoals sociale, economische en infrastructurele netwerken. ‘In de toekomst zijn er bijvoorbeeld veel kansen om kritieke infrastructuurnetwerken beter en nauwkeuriger te modelleren en te onderzoeken hoe robuust ze zijn. Dit is belangrijk, omdat deze netwerken in de toekomst onder druk kunnen komen te staan door toenemende geopolitieke spanningen.’ Ook wil Takes zijn onderzoek voortzetten naar hoe netwerken van wetenschappelijke samenwerking samenhangen met succes in de wetenschap. 

Matthijs van Leeuwen

Van Leeuwen is benoemd tot hoogleraar Explainable Machine learning. ‘Het is een mooie erkenning voor wat ik de afgelopen tien jaar heb bereikt bij het LIACS en de Universiteit Leiden.’ In zijn nieuwe rol wil Van Leeuwen meer aandacht geven aan explainable machine learning in onderzoek en onderwijs. Ook wil hij laten zien dat AI niet alleen bestaat uit complexe en moeilijk te begrijpen modellen, zoals bij chatbots. ‘Er zijn vaak ook eenvoudigere en begrijpelijke modellen mogelijk. Dat is vooral belangrijk bij toepassingen met grote impact, zoals in de zorg.’ 

Een uitgebreid interview met de drie kersverse hoogleraren volgt na hun oratie.

Deze website maakt gebruik van cookies.  Meer informatie.