Universiteit Leiden

nl en

Specialisatieopleiding WHOA-Herstructureringsdeskundige 2026

In de opleiding wordt allereerst een inleiding gegeven van het WHOA-juridische kader. Aan de orde komen ook: Valuation principes, WHOA-valuation casus, Business restructuring in de praktijk, Het perspectief van financiers in de WHOA, onderhandelen in de WHOA-praktijk, mediation, conflictmanagement en de rol van de rechter-commissaris.

Direct inschrijven

Direct inschrijven? Klik hier

Algemene opleidingsinformatie

Praktische informatie over deze opleiding

De specialisatieopleiding WHOA is multidisciplinair, heeft een interactieve opzet en is casusgericht. Tijdens de bijeenkomsten is ruimte voor interactie tussen deelnemers. Men kan veel van elkaar leren, doordat de doelgroep van de opleiding breed is. Een jurist bekijkt een casus vanuit een ander oogpunt dan een financieel specialist dat doet. Dit brengt tijdens het bespreken van de casus interessante gesprekken op gang en bevordert het leerproces van de deelnemers. De kennis die men opdoet, is direct toe te passen in de praktijk. We streven ernaar om tijdens de opleiding de laatste wetenschappelijke inzichten te combineren met doelgerichte praktische oplossingen, wat ons betreft is dit de beste combinatie om te leren over de toepassing van deze nieuwe wetgeving.

Cursusleiders

Cursusleiders

Doel van de opleding

Wat levert deze opleiding u op?

Na het volgen van deze Specialisatieopleiding beschikken de deelnemers over diepgaande kennis van de WHOA-wetgeving en weten zij het WHOA-traject zelfstandig in de praktijk te begeleiden. Anders gezegd, t u kunt nog effectiever uw rol aannemen op basis van solide kennis en kunde over de WHOA.

Docenten

Maak kennis met de docenten
  • Jan Adriaanse prof. mr. dr. J.A.A. Adriaanse
  • Harold Koster prof. mr. H. Koster
  • K. Beke Director Deals
  • M.J.R. Broekema RV Hoogleraar Corporate Valuation, M&A en Restructuring Rijksuniversiteit Groningen en gastmedewerker Universiteit Leiden, managing director en co-head valuation services KrolI, en Raad (plv.) in de Ondernemingskamer
  • drs. D. Bruins Slot RA Partner Turnaround and Restructuring Strategy, Strategy and Transactions EY
  • B. Davidson Accountmanager PwC Business Restructuring Services
  • mr. drs. E. van Dinther Partner Deloitte
  • mr. D. van Geel Advocaat/partner Fort Advocaten
  • mr. F.J.M. Hengst Advocaat/partner De Brauw Blackstone Westbroek
  • mr. J.E.P.A. van Hooff Advocaat
  • mr. J. Jol Senior Legal Counsel
  • W. Meijer Founding partner Canalize
  • mr. P.J. Neijt Rechter
  • mr. R.E.M. Vink-Dijkstra Advocaat en partner De Clercq Advocaten Notariaat
  • prof. mr. dr. A.J. Tekstra Advocaat Blauw Tekstra Uding Advocaten

Doelgroep

Is deze opleiding geschikt voor u?

Turnaround managers, adviseurs, juristen, curatoren, bankiers, insolventierechtjuristen, financieel specialisten, accountants, , en interimmanagers.

Niveau

Welk niveau is deze opleiding?

Specialisatieniveau: Van deelnemers wordt verwacht dat zij enkele jaren praktijkervaring hebben in het betreffende vakgebied; ondernemingen in zwaar weer. Daarnaast is een academische werkhouding vereist.

NOvA-punten

NOvA-punten

De deelnemers hebben tijdens de opleiding kennis gemaakt met verschillende onderwerpen die betrekking hebben op de in 2021 in werking getreden Wet homologatie onderhands akkoord (WHOA), toegespitst op een van de actoren, de herstructureringsdeskundige.

In de opleiding wordt aandacht besteed aan het WHOA-juridische kader, alsmede valuation principes en WHOA-valuation casus, business restructuring in de praktijk, het perspectief van financiers in de WHOA, onderhandelen en conflictmanagement in de WHOA-praktijk, de rol van de rechter en fiscale-, arbeids- en medezeggenschapsrecht kwesties. 

De Specialisatieopleiding kent géén verplichte huiswerkopdrachten. Hierdoor is de opleiding uitstekend te combineren met een drukke praktijk.

De leergang is geaccrediteerd met 25 opleidingspunten van de NOvA (‘PO-punten’).

Studiebelasting en voorbereidingstijd

Studiebelasting en voorbereidingstijd

De leergang bestaat uit 5 bijeenkomsten van 5,25 college-uren. Zie voor meer informatie de tab “programma”. Afhankelijk van de bijeenkomst dient u ter voorbereiding de eventueel aanwezige presentaties en literatuur in de digitale leeromgeving vooraf te bestuderen, of ontvangt u deze na afloop.

Mogelijkheden onderwijs op afstand

Onderwijs op afstand

Bij deze cursus is deelnemen op afstand niet mogelijk, er wordt geen opname gemaakt.

 

Locatie

Waar vindt de opleiding plaats?

Universiteit Leiden