Actualiteiten Asielrecht
Het asielrecht is doorlopend in beweging, misschien wel meer dan andere rechtsgebieden. Dat geldt al helemaal in het jaar 2026, met de invoering van het Asiel en Migratie Pact (AMP). Tegelijk verandert de feitelijke situatie in de wereld en vooral de asiellanden geregeld. Alle recente ontwikkelingen komen in deze cursus aan de orde, voor zover ze in Nederlandse asiel procedures een rol (kunnen) spelen.
Direct inschrijven
Direct inschrijven? Klik hier
Algemene informatie
Cursus informatie
Niet voorzienbaar is op welke gebieden het AMP de meeste ontwikkelingen zal laten zien. De cursus wordt dan ook redelijk kort van tevoren vorm gegeven.
We verwachten de volgende onderwerpen te behandelen (maar kunnen dat later nog aanpassen):
- Recente ontwikkelingen GEAS;
- Asiel en Migratiebeheer Verordening (“Dublin IV”);
- Kwalificatieverordening;
- Procedureverordening en Opvangrichtlijn
- Grensprocedure vs. Landprocedure
- Asielnoodmaatregelenwet;
- 1F en openbare orde;
- Achorsende werking rechtsmiddelen.
Docenten
Maak kennis met onze docenten
Docenten
- Mr. J.C.E. Krikke, rechter bij de Rechtbank Amsterdam
- Mr. M. Wijngaarden, Advocaat Prakken d'Oliveira
Doelgroep
Is deze cursus geschikt voor u?
De cursus is bedoeld voor professionals die in het migratie- en asielrecht werkzaam zijn. Daarbij dient niet alleen gedacht te worden aan de advocatuur of de rechtspraak, maar ook aan procesvertegenwoordigers of beslismedewerkers van de IND en andere personen werkzaam in de uitvoeringspraktijk.
Niveau
Niveau cursus
Verdiepingsniveau. Er wordt verwacht dat de deelnemers over een redelijke basiskennis beschikken.
Mogelijkheden onderwijs op afstand
Onderwijs op afstand
Bij deze cursus is deelnemen op afstand helaas niet mogelijk. Er is geen opname.
Locatie
Waar vindt de cursus plaats?
Universiteit Leiden
-
Rapenburg 70, Universiteit Leiden