Universiteit Leiden

nl en

Leidse Kinder ECMO dag

Leidse Kinder ECMO-cursus: theorie en praktijk voor veilige behandeling van ECMO-patiënten.

Direct inschrijven

Om in te kunnen schrijven is een eduID vereist. 

Schrijf u nu in!

Algemene informatie

Al jaren organiseert het LUMC de geaccrediteerde ECMO Basis cursus Volwassenen en ECMO Basis cursus Kinderen voor verpleegkundigen en artsen. Als aanvulling op deze basiscursus, en voor andere geïnteresseerden, organiseren wij namens de ECMO commissie op vrijdag 13 november voor de 5e keer de Leidse kinder ECMO dag. 

Wij bieden een zeer interessant en divers 1-daags programma met ervaren sprekers uit verschillende ECMO centra. Op deze dag zullen we samen kijken naar welke impact de zorg die we nu aan bed leveren heeft op de toekomst. We zullen het hebben over de lange termijn uitkomsten en wat we daarvan kunnen leren; hoe we nu aan bed het beste voor deze patiënten kunnen zorgen om ze de best mogelijke uitkomst te geven. Specifiek zullen we het ook hebben over het belang van mobiliseren en hoe je dat doet. Welke keuzes we kunnen maken in sedatie en delierpreventie, hoe je complicaties kunt voorkomen en hoe we ECMO zorg zo duurzaam mogelijk kunnen maken. Tenslotte zal ook een patiënt/ouders hun verhaal vertellen.

Deze cursus is samengesteld door:

  • Dr. Lena Koers, anesthesioloog-kinderintensivist, directeur ECMO-programma

  • Dr. P.P. Roeleveld, kinderarts-intensivist

  • Mw. Masha van Gijlswijk, IC verpleegkundige, ECMO-coördinator

  • Mw. Winter Klinkenberg, IC verpleegkundige

Doel van de cursus

Na afloop van deze cursus

  • heeft u inzicht in de lange termijn uitkomsten van kinderen aan ECMO  
  • kunt u de kennis over de lange termijn uitkomsten van kinderen aan ECMO gebruiken om keuzes te maken in de behandeling van huidige ECMO patiënten   
  • kunt u de voordelen en randvoorwaarden van het mobiliseren aan ECMO benoemen
  • heeft u inzicht in de effecten van sedatie, angstreductie en delier preventie op de neuropsychologische uitkomsten van ECMO patiënten
  • kunt u benoemen hoe je complicaties aan ECMO kunt verminderen
  • kunt u benoemen hoe ECMO zorg verduurzaamd kan worden  
Doelgroep

De Kinder ECMO cursus is bestemd voor: IC-verpleegkundigen, (kinder) intensivisten (i.o.), klinisch perfusionisten (i.o.), thoraxchirurgen (i.o.), cardiologen (i.o.), longartsen (i.o.), (thorax) anesthesiologen (i.o.) met specialisatie kinderen. Andere belangstellenden zoals SEH-artsen, onderzoekers en klinisch technologen zijn ook welkom. 

Programma

09:00

Inloop / Registratie

09:25

Welkom en Introductie
Lena Koers

09:30

ECMO.. hoe dan verder?

10:00

Wat kunnen we leren van de lange termijn uitkomsten

10:45

Patiëntverhaal

11:15

Pauze

11:45

Mobilisatie aan ECMO

12:30

Lunch

13:15

Sedatie, angstreductie, delierpreventie

13:45

Hoe voorkom je complicaties
Lena Koers

14:15

Hoe kunnen we ECMO-zorg duurzamer maken

14:45

Pauze

15:15

Ronde tafel discussie: Duurzame ECMO
Medici, Industrie, Ethiek

16:45

Afsluiting

17:00

Einde cursusdag

Sprekers
  • Mw. Masha van Gijlswijk IC verpleegkundige, ECMO-coördinator LUMC
  • Mw. Winter Klinkenberg IC verpleegkundige LUMC
  • Dr. Lena Koers Anesthesioloog-kinderintensivist, directeur ECMO-programma LUMC
  • Dr. P.P. Roeleveld Kinderarts-intensivist, co-directeur ECMO-programma LUMC
Locatie

Locatie

Leids Universitair Medisch Centrum, Ziekenhuisgebouw (Gebouw 1)
Collegezaal 3, route 762
Albinusdreef 2, Leiden

Leids Universitair Medisch Centrum, Hoofdgebouw (gebouw 1)