Wat gebeurt er écht achter de schermen bij een Lorentz Center-workshop?
NATUURKUNDE
Wanneer je aan een wetenschappelijke conferentie denkt, zie je waarschijnlijk eindeloze presentaties en koffiepauzes voor je. Maar bij het Lorentz Center gaat het er net even anders aan toe. Hier luisteren wetenschappers niet alleen – ze werken samen, debatteren en ontwerpen de toekomst van hun vakgebied.
Zo ook tijdens een workshop over supergeleiding, georganiseerd door natuurkundigen Remko Fermin en Semonti Bhattacharyya met collega’s uit Delft en Regensburg.
Vijf dagen lang kwam een groep van vijftig onderzoekers van over de hele wereld samen om één van de meest intrigerende verschijnselen in de natuurkunde te bespreken: supergeleiding – materialen die elektriciteit geleiden zonder enige weerstand.
Een week vol ideeën en inspiratie
In plaats van een strak schema vol lezingen, ligt bij Lorentz-workshops de nadruk op discussie en samenwerking. Brainstormen in kleine groepen, elkaars ideeën kritisch bevragen en nieuwe onderzoekslijnen uitstippelen. Zoals Fermin het zegt: ‘Het gaat erom de koers van het vakgebied verder vorm te geven.’
Het moment vastleggen op film
Om anderen een kijkje te geven in dit proces besloten de deelnemers een behind-the-scenes-video te maken. Bekijk hoe wetenschappers hun discussies omzetten in ontdekkingen – één idee tegelijk.
Superconductivity’s Next Big Leap — 3 Breakthroughs You Shouldn’t Miss
Vanwege de gekozen cookie-instellingen kunnen we deze video hier niet tonen.
Bekijk de video op de oorspronkelijke website ofDe video laat zowel de opwinding als het open karakter van grensverleggend onderzoek zien – een vakgebied dat nog vol raadsels zit. Bovendien is de video bedoeld om studenten te inspireren om zelf in de wereld van supergeleiding te duiken.
Lorentz Center workshop organisatie
Semonti Bhattacharyya, Universiteit Leiden
Remko Fermin, alumnus en PhD Leiden University, nu Cambridge University
Maz Ali, TU Delft
Heng Wu, TU Delft
Nicola Paradiso, Universiteit van Regensburg
Gefinancierd door de WE Heraeus Foundation.