Netwerkanalyse voor meer transparantie
Vrijdag 9 mei jl. kwam onze nieuwe tool lynks in Nieuwsuur. Lynks is een unieke software die netwerken op een intuïtieve manier visualiseert. De tool is ontwikkeld door het Centre for Innovation van de Universiteit Leiden, in samenwerking met Universiteit van Amsterdam.
Transparantie?
 In de rapportage van Nieuwsuur kwam naar voren dat 15 van de 75 Eerste Kamerleden hun nevenfuncties niet volledig kenbaar gemaakt hebben. Dit is wenselijk om zo het risico voor belangenverstrengeling en corruptie te verkleinen.
 
 
Interactieve graphic
 Op de website van 
Nieuwsuur is een interactieve graphic van 
lynks geplaatst die het netwerk van alle functies van de Eerste Kamerleden buiten de Kamer inzichtelijk maakt. Bezoekers kunnen virtueel door het netwerk reizen en ook hun eigen netwerk samenstellen
  
Interesse in lynks?
  
 
Lynks is op vele manieren te gebruiken om beschikbare data meer betekenis te geven - zeker in de huidige netwerkmaatschappij. (PhD) onderzoekers die deze tool 
 zouden willen gebruiken voor hun onderzoek kunnen contact opnemen met het C4I. We denken graag mee.
 
 
E-mail
 
lynks@cdh.leidenuniv.nl
 
 
Contactpersoon
 
Ulrich Mans
 
 
Meer weten?
 Wilt u meer weten, bezoek dan de 
website van lynks