Filmvertoning
Een bewogen geschiedenis, 100 jaar Universiteit Leiden op film
- Datum
- donderdag 5 februari 2026
- Tijd
- Locatie
- Bioscoop Trianon
Breestraat 31
Leiden
In bioscoop Trianon sluiten we het lustrum van de Universiteit Leiden af met de vertoning van de film Een bewogen geschiedenis, 100 jaar Universiteit Leiden op film.
Deze film is een compilatie van bewegend beeld van de afgelopen eeuw. De eerste beelden zijn uit 1925 en tonen de viering van het 350-jarig bestaan en de eredoctoraten voor Koningin Wilhelmina en Hendrik Lorentz. Ook het studentenleven door de jaren heen, beroemde gasten en de Oranjes in Leiden komen in beeld. De film is samengesteld door de Leidse filmclub LVSL.
Een bioscoopkaartje kost 4,50 euro, de opbrengst gaat naar het LUF Kinderfonds, voor onderzoeksprojecten van Leidse wetenschappers die bijdragen aan een betere toekomst voor kwetsbare kinderen.
.