Alumni-activiteit | Jonge Alumni Netwerk
JAN-event: Zij-instromen in het voortgezet onderwijs
- Datum
- donderdag 13 november 2025
- Tijd
- Locatie
-
Academiegebouw
Rapenburg 73
2311 GJ Leiden - Zaal
- Groot Auditorium
Op donderdag 13 november organiseert het Jonge Alumni Netwerk, in samenwerking met het Interfacultair Centrum voor Lerarenopleiding (ICLON), een bijeenkomst over zij-instromen in het Voortgezet Onderwijs. Een avond voor iedereen die meer wilt weten over het maken van de switch naar het onderwijs en benieuwd is naar praktijkervaringen van het docentschap op middelbare scholen.
Sprekers
Guus Schaepman MA (eerstegraads docent Geschiedenis & zij-instromer)
Guus Schaepman werkte in het verleden als External Relations Officer bij de Faculteit Rechtsgeleerdheid van de Universiteit Leiden. Ook heeft hij De Grote Suriname Tentoonstelling in de Nieuwe Kerk in Amsterdam gecureerd. In 2019 maakte hij de keuze om geschiedenis te willen doceren. Dit heeft hij gedaan op alle niveau's van MAVO tot Gymnasiumonderwijs.
Deze avond deelt Guus zijn ervaringen met voor de klas staan en hoe het is om je te laten omscholen tot leraar. Wat voor kwaliteiten heeft een leraar extra nodig en welke vaardigheden van zijn carriere voor het onderwijs kan hij goed gebruiken?
Hilke Hoogenboom (studie/loopbaanadviseur ICLON)
Hilke Hoogenboom werkt bij de Universiteit Leiden als (studie)loopbaanadviseur bij de lerarenopleiding van het ICLON. Zij zal vertellen over de verschillende opties om aan de Universiteit Leiden een zij-instroom traject te volgen, voor wie zo'n traject geschikt is en waarom eerdere werkervaring zeer van pas kan komen.
Aanmelden
Aanmelden voor dit evenement kost €2,50 (inclusief borrel) en kan via onderstaand formulier.
Aanmelden