Tentoonstelling
Tentoonstelling: The Beauty of Structure
- Arthur Roth
- Datum
- vrijdag 17 oktober 2025 - vrijdag 7 november 2025
- Locatie
-
Lipsius
Cleveringaplaats 1
2311 BD Leiden - Zaal
- Zuidingang hal
KunstgangLeiden presenteert in samenwerking met Arthur Roth de tentoonstelling: The Beauty of Structure.
In deze tentoonstelling verkent Arthur Roth de schoonheid van regelmaat en structuur, terwijl hij aan de tand voelt van een filosofisch vraagstuk: “is de wereld inherent gestructureerd of leggen wij haar als mensen die structuur op?”.
Om dit te bevragen introduceert Roth twee karakters: de Boskabouter, die zich heeft verzoend met de orde om hem heen, en de Tovenaar, die actief zijn wereld structureert en vormgeeft.
Aan de hand van de natuurlijke schoonheid van patronen en orde nodigt Roth de bezoeker uit zich in beide karakters te verplaatsen, en zo te reflecteren op de eigen positie in de wereld.
Zijn stijl grijpt terug op de esthetiek van de natuur, maar zijn uitwerking is strak en abstract. Juist die tegenstelling vormt de eerste kanttekening bij dit filosofische dilemma.
Meer weten over Arthur Roth en zijn werk? Bezoek zijn webpagina op www.arthurroth.nl
