Logo Universiteit Leiden.

nl en

Onderwijsadvies & toetsing

Onze didactische experts staan klaar om leraren te helpen. Met onze kennis van pedagogische benaderingen en technologieën, kunnen we lessen en assessments aantrekkelijk en effectief maken.

Om je op weg te helpen, kijk naar onze Teaching Support website voor inspirerende leerstrategieën en didactische advies. 

  • Educatieve tools
  • Lesactiviteiten
  • Blended en hybride onderwijs

Aangepaste ondersteuning of advies? Wij bieden:

Learning design en evaluaties

Van begin tot eind staan ​​onze leerontwerpers en mediadeskundigen klaar om te helpen. We kunnen je curriculum beoordelen en herzien. Samen met jou creëren we een leerervaring met impact.

LLInC kan bijvoorbeeld simulaties maken voor VR brillen, zodat studenten op een persoonlijke en spannende manier kunnen leren. Een andere voorbeeld is de integratie van reflectief schrijven over persoonlijke leerdoelen in zelfstudie-opdrachten.

We kunnen ook helpen nadat een cursus of programma is voltooid. Vraag ons om studentenevaluaties te maken en te verwerken, of om advies te geven over het voorbereiden op accreditaties.

Lifelong learning

We gebruiken methoden gebaseerd op onderzoek om educatieve ervaringen te ontwikkelen voor jongvolwassenen en levenslange studenten. Onze online leer- en mediadeskundigen hebben al tientallen MOOCs, kleine privé online cursussen (SPOCs) en Flip the Classrooms geproduceerd.

Betere verbindingen tussen onderwijs en onderzoek

We hebben projecten opgezet om onderzoek seminars in te voeren, geadviseerd over verbeteringen in scriptiebeoordelingen en aanbevelingen gedaan voor de professionalisering van docenten.

Neem contact met ons op om uw ideeën en uitdagingen te bespreken - of lees hieronder meer over onze diensten.

Accreditatie

Zelfevaluatie

Als docent of programmamanager van een studieprogramma, kunt u de kwaliteit van uw programma moeten beoordelen.

Dit kan een tijdrovend proces zijn. Uit onze ervaring blijkt dat een voltijd werknemer (die dit voor de eerste keer doet) één jaar nodig heeft om een zelfevaluatie te schrijven en zich voor te bereiden op een audit. Wij kunnen u assisteren bij het proces van accreditatie.

Docenten en beleidsmanagers kunnen in dit proces worden getraind. We kunnen de vroege conceptversies van uw zelfevaluatie kritisch beoordelen. Het resultaat? Concrete en eenvoudig te implementeren verbetervoorstellen.

LLInC kan op veel manieren ondersteuning bieden:

  • door feedback te geven op een conceptversie
  • door hoofdstukken te schrijven
  • door een definitieve versie te maken
  • door de uitvoering over te nemen, zodat de zelfevaluatie op tijd klaar is en van hoge kwaliteit is.
Test audit

Een testaudit is een goede manier om je voor te bereiden op een aanstaande audit of accreditatieronde. Na de testaudit zullen we je sterke punten opsommen en suggesties voor verbetering doen.

Naast inhoudelijk feedback geven we je ook feedback op de presentatie. Hierdoor kunnen alle betrokkenen met vertrouwen en goed voorbereid de accreditatieprocedure ingaan.

Quick scan accreditatie

We scannen snel en systematisch naar programma's om te beoordelen hoe waarschijnlijk het is dat er accreditatie wordt verleend.

Het resultaat is een rapport waarin argumenten worden gegeven voor hoe klaar het programma is voor accreditatie. Actiepunten geven aan wat er nog moet gebeuren.

De beste tijd voor een snelle scan is ongeveer twee jaar na een accreditatie: in plaats van een tussentijdse review en net voor het proces van het schrijven van een zelfevaluatierapport.

Afhankelijk van de grootte van de gescande organisatie, kost een accreditatie-snelscan €3.000-€6.000.

Activerende lesmethoden

Curriculum herziening

LLInC kan je sparringpartner, projectmanager, projectonderzoeker of cursusontwerper zijn.

We kunnen helpen bij het analyseren van de huidige situatie en behoeften: gebaseerd op de resultaten van onderzoeken en interviews met studenten, docenten en educatie managers. Dit geeft een duidelijk beeld van het gewenste resultaat van de herziening. Bijvoorbeeld:

  • het verbeteren van studieprestaties en succes;
  • meer effectief gebruik van ICT;
  • een betere verbinding tussen onderzoek en onderwijs;
  • het integreren van activerende lesmethoden of de laatste ontwikkelingen op het gebied.

De analysefase helpt ook bij het beslissen of sommige studieonderdelen (of het hele curriculum) aangepast moeten worden.

Als een grondige herziening nodig is, kan LLInC helpen bij het maken van een projectplan en schema en het formuleren van een communicatieplan. We kijken ook naar het kiezen van een werkwijze. In dit verband spelen docenten een sleutelrol. Zij zijn verantwoordelijk voor de uitvoering van de herziening, het ontwikkelen van nieuwe materialen en het in praktijk brengen van nieuwe onderwijsmethoden.

Cursusgidsen en blok/modulegidsen schrijven

LLInC kan helpen om goede cursusgidsen en blok/modulegidsen te ontwikkelen.

We zorgen ervoor dat de gids studenten alle relevante informatie geeft, waaronder een overzicht van vereiste voorkennis, cursusleerdoelen en praktische informatie over de datums/locaties van lezingen en het examen.

In het geval van een blok- of modulegids, zorgen we ervoor dat het een centraal onderwerp vormt in het leerproces van de cursus: een plaats waar studenten gemakkelijk zelfstudie- en werkgroep opdrachten, leermaterialen en oefenexamens kunnen vinden.

We kunnen ook kijken naar het maken van geschikte opdrachten om studenten uit te dagen om zelfstudie te doen als voorbereiding op de contacturen.

Beoordeling

Examen beleid

Als de test- en examenbeleid van een programma onvoldoende blijkt te zijn, mag het niet geaccrediteerd worden. Daarom moeten studieprogramma's testplannen en een testbeleid formuleren.

Een testbeleid moet zich richten op je eigen studieprogramma. Het kan je helpen om het onderwijs binnen je studieprogramma effectief te organiseren en richtlijnen te bieden voor het onderwijs.

Wij hebben ervaring in het beantwoorden van vragen zoals:

  • Hoe kunnen we ervoor zorgen dat onze tests overeenkomen met onze eindeisen?
  • Hoe ziet een testplan eruit?
  • Het faculteitsbestuur wenst het aantal herkansingen te verminderen. Hoe kunnen wij als studieprogramma op een verantwoorde manier omgaan met deze verandering?
  • Moeten we onze studenten de mogelijkheid bieden om onvoldoende testresultaten te compenseren?
  • Hoe kunnen we testen gebruiken om onze kwaliteit en rendement te verhogen?

Het ontwikkelen van een testbeleid samen met LLInC

Wij helpen om een testbeleid en een testplan te formuleren en te implementeren, met een focus op de praktische en professionele implicaties voor docenten en studenten. Dit kan onder meer betrekking hebben op:

  • Het berekenen van de effecten van compensatiemaatregelen;
  • Het implementeren van een kwaliteitssysteem voor het testen (zie ook Kwaliteit van testen);
  • Het introduceren van variatie in testformaten, om te voldoen aan de eindvereisten en onderwijsmethoden die worden gebruikt;
  • Het begeleiden van vergaderingen over testen, beslissingen omtrent kritieke punten, compensatie en herkansingsperiodes.
Kwaliteit van testen

Kwaliteitsborging van toetsen vereist veel aandacht van studieprogramma's: niet alleen een transparante OER en duidelijke toets procedures, maar ook hoogwaardige toetsen.

Het examenbestuur heeft ook een belangrijke rol bij het monitoren van de kwaliteit van toetsen.

We hebben ervaring met vragen zoals:

  • Hoe kunnen we aantonen dat we een testsysteem ter beschikking hebben dat aan de huidige kwaliteitsnormen voldoet?
  • Welke ondersteuning heeft de Commissie van Bekrachtiging nodig om hun rol als kwaliteitscontroleur te vervullen?
  • Hoe kunnen we toetsen integreren in ons kwaliteitssysteem?
Digitaal testen

Digitaal testen is effectief en efficiënt. Door het gebruik ervan hoeven docenten niet meer zelf de controle uit te voeren (in het geval van meerkeuzevragen) en hoeven ze ook niet meer onleesbaar handschrift te ontcijferen (in het geval van open vragen). Studenten krijgen direct inzicht in hun beheersing van de studiematerialen.

De mogelijkheid om vraagbanken te vullen met toets vragen betekent ook dat het binnenkort mogelijk zal zijn om automatisch examens te genereren. We hebben al intelligente software die dit kan. Bovendien introduceert digitaal testen nieuwe types toets vragen, zoals rangschikken, combineren en hot spot-vragen. Het wordt ook veel gemakkelijker om afbeeldingen, videomateriaal en andere ondersteunende illustraties te gebruiken.

Bovendien biedt het maken van een nieuwe, digitale versie van een test de mogelijkheid om de kwaliteit en effectiviteit van uw bestaande testvragen te overwegen. Kortom: de nieuwe digitale mogelijkheden bieden ook nieuwe kansen op het gebied van testen! Digitaal testen vereist echter wel een andere educatieve aanpak en een duidelijke investering van uw kant.

We hebben ervaring met het beantwoorden van vragen zoals:

  • Wat zijn de voordelen en nadelen van digitale testen, in vergelijking met papieren en potlood tests?
  • Wanneer heeft het zin om over te schakelen naar een digitaal formaat voor een bepaalde toets?
  • Zijn digitale testen ook geschikt voor summerende doeleinden?
  • Hoe kun je snel en effectief een test maken op basis van een digitale itembank?
  • Kun je ook competenties testen met een computer?
  • Hoe kun je digitale testen gebruiken in je studieprogramma om je kwaliteitssysteem te ondersteunen?

Digitaal testen in samenwerking met LLInC

We kunnen u ondersteunen bij uw beslissingen over digital testen door de voordelen en nadelen van digital testen te verduidelijken, de technische, organisatorische en logistieke voorwaarden in kaart te brengen die eerst moeten worden voldaan, en door digital testen te implementeren als onderdeel van uw kwaliteitsborgingssysteem (zie ook Kwaliteit van testen). Bovendien kunnen we ook digitale tests ontwikkelen, samen met u, tests die zowel van hoge kwaliteit zijn als optimaal gebruik maken van de digitale mogelijkheden. Idealiter willen we dat studenten actief betrokken zijn bij de ontwikkeling van tests. Als onderdeel van onze service richten we ons op de praktische en professionele implicaties van digital testen voor docenten en studenten.

Dit kan betrekking hebben op een van de volgende dingen:

  • Coaching bij digitale testpiloten;
  • Het ontwikkelen van digitale tests of versies van tests in samenwerking met de docenten;
  • Je ondersteunen bij het ontwikkelen van een digitale itembank;
  • Expertise in (digitale) testen bevorderen.

Kwaliteit & zekerheid

Een onderwijsvisie formuleren

Wat is de visie van uw instelling voor uw onderwijsprogramma's?

  • Het aanbieden van het hoogst mogelijke academisch niveau?
  • Nauw aansluiten bij uw onderzoek?
  • Aansluiten bij de eisen van de arbeidsmarkt?

Zonder een duidelijke visie, wordt er te veel aan individuele programma's of docenten overgelaten. Dit resulteert in een onduidelijk profiel en een onvoldoende kwaliteitscontrole.

Wij kunnen u ondersteunen bij het formuleren van uw onderwijsvisie.

Docenten moeten de kans krijgen om deze educatieve visie via hun lesgeven te verspreiden. Hiervoor is tijd en geld nodig; bijvoorbeeld voor scholing en training. Wij kunnen u adviseren hoe uw visie te implementeren.

Kwaliteitsborgingssystemen

Een kwaliteitsborgingssysteem garandeert de systematische aard, samenhang, effectiviteit en toepassing van uw kwaliteitsborgingsactiviteiten. Een kwaliteitsborgingssysteem weerspiegelt overeenkomsten over activiteiten, samenhang tussen activiteiten, verdeling van verantwoordelijkheden en de gevolgen daarvan voor (personeels- en andere) beleid. LLInC kan u helpen een kwaliteitsborgingssysteem te ontwikkelen dat bij uw organisatie past.

Curriculum en cursusevaluaties

Studentenevaluaties zijn een belangrijk onderdeel van elk kwaliteitssysteem. Ze bieden startpunten om veranderingen of verbeteringen in het onderwijs aan te brengen en bieden objectieve informatie over de kwaliteit van het onderwijs zoals ervaren door de studenten.

Vragenlijsten worden vaak gebruikt voor cursus- of programmaevaluaties. Methoden zoals waarneming, paneelinterviews, 'peer' evaluaties en inhoudsanalyse zijn ook mogelijk. De gebruikte methoden hangen af ​​van het feit of één cursus wordt geëvalueerd, een heel studiejaar of een heel curriculum. Met name de samenhang van het onderwijsprogramma speelt een centrale rol. Vragen om over na te denken zijn:

  • Kun je onnodige herhaling/cursussen met een hoge faalpercentage voorkomen?
  • Hoe tevreden bent u met de structuur van het curriculum?
  • Is het uitdagend/motiverend genoeg voor de studenten?
  • Hoe past het in de beroepspraktijk/arbeidsmarkt?

LLInC biedt ondersteuning bij cursus- en curriculumevaluaties.

Het ontwerpen of herontwerpen van een programma

Het ontwerpen of herontwerpen van een programma vereist een systematische aanpak. LLInC kan u hierbij begeleiden. Het resultaat is niet alleen een nieuw curriculum, maar ook de noodzakelijke hoofdstukken voor de Aanvraag voor een Nieuw Programma voor de Accreditatieorganisatie van Nederland en Vlaanderen (NVAO).

Deze website maakt gebruik van cookies.