Universiteit Leiden

nl en

Vacature

Onderwijsmedewerker Wetenschapsoriëntatie VO (0.6 FTE)

Vacaturenr.
22-723 13103
Functie-categorie
Niet-wetenschappelijke functies
Omvang (fte)
0,6
Extern/intern
Intern , Extern
Locatie
Leiden
Geplaatst op
8 november 2022
Sluitingsdatum
30 november 2022 Vacature gesloten

Het ICLON - Interfacultair Centrum voor Lerarenopleiding, Onderwijsonderzoek en Nascholing - zoekt voor de afdeling Docentprofessionalisering, Wetenschapsoriëntatie PO & VO per direct een 

Onderwijsmedewerker Wetenschapsoriëntatie VO  (0.6 FTE)
Vacaturenummer: 22-723 13103

 
Onze afdeling biedt veel activiteiten voor leerlingen en docenten in het basis- en voorgezet onderwijs. Leraren moeten zich voortdurend professionaliseren. Ons team helpt ze daarbij door het aanbieden van trainingen en bijeenkomsten.

Veel leerlingen in het basisonderwijs zijn geïnteresseerd in wat een universiteit allemaal doet. Universiteit Leiden vindt het belangrijk dat leerlingen zich van jongs af aan welkom bij ons voelen. Wij willen graag een bijdrage leveren aan de ontwikkeling van alle kinderen. Daarvoor organiseren wij veel activiteiten voor scholen. Zo brengen we de universiteit dichter bij leerlingen.
In het voortgezet onderwijs moeten leerlingen uiteindelijk een vervolgopleiding kiezen. Hoe beter studiekiezers weten wat er op een universiteit inhoudelijk van ze verwacht wordt, hoe groter de kans is dat zij succesvol bij ons studeren. Vandaar ons beleid om leerlingen goed te informeren en inhoudelijk te laten ervaren welke kennis & vaardigheden een universiteit van ze vraagt als ze bij ons komen studeren. Onze nieuwe collega gaat met name een bijdrage leveren aan activiteiten die een bijdrage leveren aan de versterking van de aansluiting vwo-wo.
Zie voor meer informatie: https://www.universiteitleiden.nl/iclon/wetenschapsorientatie 

Werkzaamheden
•    Coördinatie en uitvoering van het project  ‘De universiteit in de klas. Gastlessen verzorgd door de Universiteit Leiden’ (voortgezet onderwijs). De universiteit verzorgt fysieke en digitale gastlessen op vwo scholen. Je krijgt bij de uitvoering van dit project support van collega’s.
•    Ondersteuning bij het ontwikkelen en organiseren van activiteiten en evenementen voor leerlingen  (vooral voortgezet onderwijs) in samenwerking met collega’s vanuit de gehele universiteit.
•    Uitvoering van de schoolbijeenkomsten voor schooldecanen en docenten (voortgezet onderwijs) in samenwerking met het hoofd van de afdeling en alle diensten/faculteiten van de gehele universiteit.
•    Publiceren/communiceren over activiteiten en evenementen op (digitale/sociale) media.
•    Desgevraagd meedraaien in andere projecten die door het ICLON worden uitgevoerd.
 
Profiel
•    Je hebt een relevante onderwijs- of communicatieopleiding.
•    Ervaring met het organiseren van evenementen strekt tot aanbeveling.
•    Je hebt belangstelling voor het werken met de doelgroep leerlingen en leraren.
•    Je bent communicatief, proactief, stressbestendig en klantgericht.
•    Op basis van een draaiboek en na een inwerkperiode kun je een klein of groter evenement/activiteit uitvoeren zodat leerlingen kunnen kennismaken met wetenschap en universiteit.
•    Je functioneert graag in een team en maar kan ook zelfstandig uitstekend aan de slag.
•    Je bent ICT-vaardig en beheerst minimaal MS Office (met name: Access). Het team verzorgt websites, sociale media-accounts, digitale nieuwsbrieven en werkt veel met databases etc.
•    Je hebt een goede beheersing van het Nederlands (mondeling en schriftelijk) en Engels (mondeling). Er wordt verwacht dat je soepel een Nederlandstalig tekst voor social media kunt schrijven over onderwerpen/activiteiten die jij uitvoert of helpt uit te voeren.

Beschrijving organisatie
Het ICLON is binnen de Universiteit Leiden een interfacultair instituut met als belangrijkste taken het verzorgen van educatieve opleidingen voor het verwerven van een onderwijsbevoegdheid voor het VO, het aanbieden van docentprofessionalisering voor het PO, VO en HBO, het ontwikkelen en verzorgen van activiteiten voor leerlingen in het PO en VO en het doen van wetenschappelijk onderzoek naar onderwijs, vakdidactiek en docent-ontwikkeling en daarover publiceren.

Bij het ICLON werken ongeveer 100 medewerkers, verdeeld over 3 afdelingen (Afdeling Onderwijs, Afdeling Docentprofessionalisering en Afdeling Onderzoek) en een Ondersteunend Bureau.

Het ICLON verzorgt de educatieve minor in de bachelorfase en de eerstegraads lerarenmasteropleiding, verleent onderwijskundige diensten en voert projecten uit voor derden binnen en buiten de regio, ondersteunt de kwaliteitshandhaving van het onderwijs aan de Universiteit Leiden en verricht eigen wetenschappelijk onderzoek.

Zie voor meer informatie https://www.universiteitleiden.nl/iclon.  

Wij bieden
Aanstelling vindt plaats conform de cao Nederlandse Universiteiten. Het betreft een tijdelijke aanstelling voor de duur van één jaar. De structurele werkzaamheden binnen de functie zijn met uitzicht op een vast dienstverband bij goed functioneren; de werkzaamheden op projectbasis worden bij goed functioneren tijdelijk verlengd. Het salaris bedraagt, afhankelijk van opleiding en werkervaring, minimaal € 2.471 ,- en maximaal € 3.336 ,- bruto per maand bij een fulltime aanstelling (salarisschaal 7).

Daarnaast kent de Universiteit Leiden goede arbeidsvoorwaarden. Zo is er sprake van een eindejaarsuitkering (8,3%), vakantietoeslag (8%), uitstekende opleidingsfaciliteiten, betaald ouderschapsverlof, sabbatical leave en de mogelijkheid om via een keuzemodel arbeidsvoorwaarden op maat te kiezen. Alle informatie hierover kunt u nalezen op: https://www.werkenbij.leidenuniv.nl/.

Diversiteit en inclusie
Het bevorderen van een inclusieve gemeenschap staat centraal in de waarden en visie van de Universiteit Leiden. De Universiteit Leiden streeft ernaar om een inclusieve gemeenschap te worden die alle studenten en medewerkers in staat stelt om zich gewaardeerd en gerespecteerd te voelen en zich volop te ontplooien. Diversiteit in ervaringen en perspectieven verrijkt ons onderwijs en versterkt ons onderzoek. Onderwijs en onderzoek van hoge kwaliteit is inclusief.

Informatie
Inlichtingen over bovenstaande functie bij mevrouw drs. Jacqueline Hoornweg, afdelingshoofd: 06-290 465 49, hoornweg@iclon.leidenuniv.nl of bij mevrouw drs. Hanny Gijsman, Coördinator, tel 071 527 65 49, e-mail gijsman@iclon.leidenuniv.nl

Solliciteren
Je kunt online solliciteren via de button 'Solliciteren' in ons sollicitatiesysteem. Sollicitaties voorzien van een motivatiebrief en cv kunnen tot en met 30 november 2022 worden ingediend.

De sollicitatiegesprekken zullen plaatsvinden op 5 en 6 december. Je wordt vriendelijk verzocht beschikbaar te zijn op deze data.
 
Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld.

Deze website maakt gebruik van cookies.  Meer informatie.