
Online Avondje Sterrewacht
Onder normale omstandigheden organiseert de Werkgroep Leidse Sterrewacht iedere maand een 'Avondje Sterrewacht', met een korte lezing gevolgd door een korte rondleiding inclusief kijkje door de telescoop wanneer het weer het toelaat. Nu dit niet mogelijk is bundelen we als instituut en vereniging onze krachten om een reeks online Avondjes Sterrewacht te organiseren!
Wat houdt het in?
De online Avondjes Sterrewacht vinden een keer in de maand plaats, op een donderdagavond en duren een half uur. In deze bondige afleveringen zenden we live opnames uit vanuit de Oude Sterrewacht, waarbij we aandacht besteden aan hoe we bepaalde objecten door de antieke telescopen kunnen zien, wat we over deze objecten weten en wat voor onderzoek ernaar wordt gedaan. Hierbij wordt expertise gecombineerd van leden van de Werkgroep Leidse Sterrewacht en studenten sterrenkunde van het Leids Astronomisch Dispuut 'F. Kaiser' - een combinatie van kennis over zelf waarnemen, algmeen sterrenkundige informatie en hedendaags onderzoek.
Programma
De onderwerpen voor de verschillende afleveringen zijn al bekend, en staan hieronder op een rijtje. Voor elke aparte aflevering komt een item in onze agenda met meer uitleg. De afleveringen zijn te volgen op het Leiden Science YouTube kanaal. Kijk je ook mee?
- 19 november 2020 - 20:00-20:30 - Op zoek naar Sterrenstelsels
- 17 december 2020 - 20:00-20:30 - Mars: geheimen van de Rode Planeet
- 14 januari 2021 - 20:00-20:30 - Nevels: wat zijn nevels en hoe kun je ze waarnemen?
- 18 februari 2021 - 20:00-20:30 - Astrofotografie: tips en tricks om zelf aan de slag te gaan
- 18 maart 2021 - 20:00-20:30 - De Maan, godin van de Nacht
- 22 april 2021 - 21:00-21:30 - Sterren kijken voor beginners
- 20 mei 2021 - 21:00-21:30 - Geschiedenis van de Oude Sterrewacht
- 17 juni 2021 - 21:00-21:30 - Proefjes over het Licht
